Notice: Undefined variable: count in C:\www\devadesatka.pionyr.cz\web\devadesatka.pionyr.cz\vatra\frame.php on line 49

Notice: Undefined variable: footer in C:\www\devadesatka.pionyr.cz\web\devadesatka.pionyr.cz\vatra\frame.php on line 96
VATRA

15. PTO  VATRA

User: none
Jméno:
Heslo:

O oddíle
Tábořiště

Aktivity
Členové
Ke stažení

Diskuse

Optimalizováno pro
Mozilla Firefox™

online1
dnes2
týden49
měsíc180
celkem59013
90. TSP  >>>  15. PTO VATRA  >>>  Vybavení

Na schůzku:

Přezůvky, propiska, blok nebo papíry, KPZ, uzlovačka.

Na jednodenní výpravu:

Oblečení vhodné podle počasí, pohodlné boty, pláštenka!!!, náhradní ponožky, propiska, blok nebo papíry, KPZ, uzlovačka, peníze na cestu, případně vstupenky, jídlo a pití na celý den, zavírací nůž, kartičku zdravotní pojišťovny (nebo aspoň kopii).

Na vícedenní výpravu

Na sebe na cestu tábornický kroj (ti kdo nemají, alespoň zelenou košili), ke kroji slušné kalhoty.

Pevné boty, tenisky, přezůvky, doklady (kartičku pojišťovny), peníze, léky, které dítě užívá, svetr nebo mikina, bunda, pláštěnka, oblečení na ven dle aktuálního počasí a ročního období (nejlépe starší, které se může umazat), oblečení do budovy, ponožky a spodní prádlo, bavlněný šátek, oblečení na spaní, spacák (karimatku), plavky, ručník, mýdlo, kartáček na zuby a pasta, opalovací krém, hřeben, baterka, KPZ, zavírací nožík, batůžek na jednodenní výlet (do kterého se vleze litrová láhev s pitím, pláštěnka, jídlo na celý den, a ostatní potřebnosti - takže ne příliš malý), kdo umí na něco hrát, může si s sebou vzít i hudební nástroj.

Velký batoh (50 l a více), do kterého se to všecko sbalí, a to tak, aby dětem nic nezůstalo na cestu v rukách.

Na tábor:

Oblečení

Spodní prádlo (min. 8x), ponožky (8x tenké, 3x teplé), tričko s krátkým rukávem 3x, tepláky 2x, dlouhé kalhoty (např. rifle, manšestráky - ne šusťáky), kraťasy, tepláková souprava na spaní, svetr nebo mikina (2x), může se hodit i zimní bunda, kapesníky, pevná turistická obuv (pohorky, kanady apod.), tenisky, holínky, boty do vody, pro odpočinek jsou vhodné i pantofle nebo sandály, větrovka, pláštěnka!!!, plavky, šátek na krk, kšiltovka proti slunci, tábornický kroj (nečlenové oddílu zelenou košili), ke kroji slušné kraťasy (ideálně riflové nebo plátěné).

Osobní a hygienické potřeby

Spacák (radši teplý, v noci bývá chladno), kartáček a pasta na zuby, mýdlo, ručník, hřeben, toaletní papír!!, prášek nebo pasta na praní, krém na opalování, jelení lůj, repelent apod., krém na boty, kapesní nůž, šitíčko, KPZ (viz. níže), trojdílný označený ešus, plechový nebo plastový hrnek, příbor nebo lžička, plastová láhev (minimálně litrová!), psací potřeby a blok, deník, baterka!!! (s rezervními bateriemi a žárovkou!!!), uzlovačka, igelitová taška na špinavé prádlo, malý batůžek na jednodenní výlet, batoh (do něhož je možno sbalit spacák, osobní věci a jídlo na dva dny), větší igelit (cca 2x2 m, igelitové prostěradlo apod.), ramínko na šaty, kartáček na ruce, menší kapesné dle uvážení (100-200 Kč), dopisní papír, obálky, známky na dopisy, 2 svíčky nebo petrolejka.

Všechny věci je dobré sbalit do staršího kufru, který jde dobře zavřít. Objemné věci, které se do kufru nevejdou (např. spacák, karimatka, boty atd.) můžete sbalit do velkého batohu. Menším dětem označte věci a jejich seznam nalepte do kufru.

Na tábor nedoporučujeme brát žádné elektronické přístroje, ani jiné cenné věci (např. mobilní telefony, zlaté náušnice, řetízky, prstýnky apod.), je velice pravděpodobná jejich ztráta nebo zničení, za což provozovatel tábora nemůže převzít žádnou odpovědnost.

KPZ = krabička poslední záchrany

Má obsahovat malou tužku, sirky a škrtátko, dvě jehly, bílou a černou nit, malé a větší knoflíky, tři spínací špendlíky, kousek provázku a drátku, drobné mince na telefon, malé hřebíčky, náplasti s polštářkem, náhradní žárovku do baterky, svíčka, kopie kartičky zdravotní pojišťovny a další potřebné věci dle uvážení.

90. TSP  >>>  15. PTO VATRA  >>>  Vybavení